«Датагруп» підтримала освітній проєкт #stop_sexтинг, який випускає новий урок для учнів 6-8 класів #Не_ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті. Урок створено за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби. Його метою є формування ключових навичок стійкості щодо шкідливого контенту, емоційного відновлення після взаємодії з ним та превенції суїцидальних дій серед дітей як наслідку споживання контенту в Інтернеті. Матеріали для проведення уроку містять презентацію та посібник, які вчителі та батьки можуть завантажити безкоштовно на сайті, а потім провести урок із дітьми.
«На початку цього року в інформаційному просторі з’явилася хвиля новин про трагічний вплив контенту з Інтернету та соцмереж на дітей. В Інтернеті є контент, який може негативно впливати на цінності, поведінку, психіку та здоров'я дітей. Водночас ми спостерігаємо наслідки постковідного стану та тривалого локдауну. Все це дуже погано впливає на психічний стан дітей. З цих причин разом із #stop_sexтинг ми вирішили розробити новий урок для шкіл, аби уберегти дітей від небезпечного контенту в Інтернеті», – зазначає Анастасія Дьякова, радник з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-Прем'єр-міністрі – Міністрі цифрової трансформації України, засновник освітнього проєкту #stop_sexтинг.
34 % дітей і підлітків перебувають в Інтернеті від 3 до 5 годин щодня, 28 % – 1-2 години кожного дня, 13 % – від 5 до 7 годин, а 10,4 % – понад 7 годин щодня, згідно з національним дослідженням в Україні. Один із наслідків надлишкового використання Інтернету – це стирання кордонів між реальністю та онлайн-світом, коли може виникати уявлення, що небезпечні дії є безпечними.
«Ми вже другий рік поспіль підтримуємо ініціативи проєкту #stop_sexтинг, а також запуск Урядової лінії з питань безпеки дітей в Інтернеті. Ми впевнені, що новий навчальний посібник допоможе підвищити цифрову грамотність та навички як вчителів, так і учнів. При цьому ми вже зараз бачимо, що в суспільстві сформувався запит на інформацію, яка допомагає впоратися з різними онлайн-ризиками. Наприклад, з початку роботи Урядової консультаційної лінії 1545 (далі вибрати 3) оброблено понад 6000 дзвінків, які стосувалися питань безпеки онлайн та у соціальних мережах, булінгу, секстингу тощо. Ми, як соціально-відповідальний бізнес, і надалі будемо підтримувати освітні проєкти, які допомагають підвищувати рівень обізнаності та захисту у Всесвітній мережі», – підкреслив Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».
Наразі урок для вчителів уже доступний за посиланням. Вчителі також мають можливість отримати сертифікат, який буде надаватись після проведення уроку та заповнення електронної форми за посиланням. При цьому 26 квітня на сторінці у Facebook відбудеться вебінар «Розвиток навичок стійкості щодо шкідливого контенту у дітей та емоційне відновлення», де фахівці розкажуть про актуальність теми впливу шкідливого контенту на дітей, основні цілі та завдання нового уроку для попередження його впливу та як допомогти дітям у відновленні емоційного стану. Подія відбудеться в понеділок, 26 квітня, о 18:00 на сторінці проєкту у Facebook.
Також нагадуємо, що дітям, які потрапили в небезпечну ситуацію в Інтернеті, та дорослим – з питань, яким чином убезпечити дітей в мережі, – можна звернутися на Урядову консультаційну лінію 1545 (далі вибрати 3). Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно та анонімно.